משכן תיאטרון דוידסון | תיאטרון הקרון

משכן תיאטרון דוידסון

1
2

מבנה התיאטרון החדש נבנה בתרומת משפחת DAVIDSON  מלונדון והקרן לירושלים. התיאטרון כולל בקומת הקרקע אזור מכירת כרטיסים, קפטריה, אולם קטן למופעים, אזור משרדים ולובי כניסה לאולם הגדול בן מאתיים המקומות שממוקם במפלס תת קרקעי, במת חוץ, בית קפה ומרחב פתוח לשהייה ולפעילויות שונות לילדים. 

המבנה המחודש של תיאטרון הקרון בגן הפעמון הוא אחד מהמרשימים שנבנו בשנים האחרונות בירושלים, והוא זכה באות האדריכלות של התאחדות האדריכלים בישראל בקטגוריית 'מבנה ציבור' לשנת 2022. פרס אות האדריכלות הישראלית נועד לבטא את ההוקרה של התאחדות האדריכלים וציבור האדריכלים בישראל, להישגיהם של אדריכלים ואדריכליות מובילים בתחומים כמו מצוינות תכנוניות, חיזוק מעמד מקצוע האדריכלות והצגת תרומתו בבניין הארץ ובעיצוב התרבות הישראלית.

את המבנה המיוחד של תיאטרון הקרון תכנן משרד האדריכלים הירושלמי 'סיטון פלוס טנוס', עבור תיאטרון הקרון ביוזמה משותפת של התיאטרון, הקרן לירושלים ועיריית ירושלים.

מבנה התיאטרון בגן הפעמון, נחנך באוגוסט 2021  כחלק מפסטיבל הקרון הבינ"ל ה 30.  המבנה ממוקם במרכזו של משולש התרבות בירושלים – בין תיאטרון ירושלים, תיאטרון החאן והסינמטק, בחלקו הדרומי של גן הפעמון, במקום בו הונח  הקרון ההיסטורי של התיאטרון בשנת 1981 (וכיום שוחזר כחלק ממבנה התיאטרון החדש).

"הבחירה באופי המבנה והעיצוב האדריכלי נבעו מהרצון לשלבו בתוך הנוף האורבני וכחלק ממנו", מסבירים במשרד האדריכלים 'סיטון פלוס טנוס'. "המבנה תוכנן כ-5 'קרונות' שנאחזים בקרקע ומגדירים ביניהם מרחב תרבותי חדש. הבחירה במבנה מחולק לקוביות נבעה, בין היתר, מהרצון להיטמע בנוף האורבני ולא לבלוט לגובה. בנוסף, נבנה אמפי חיצוני המאפשר מרחב פעילות נוסף להופעות חוץ, בהשראת ראשיתו של התיאטרון הקלאסי. בבניה שולבו חומרים מבטון וזכוכית השונים בנוף האדריכלי הירושלמי, הבנוי ברובו על בנייה מסורתית באבן ירושלמית".

אנחנו מודים לקרן לירושלים, שתמכה בהבאת הקרון הכחול לירושלים והמשיכה בתמיכתה בתיאטרון הקרון כל השנים. הקרן השקיעה שנים של גיוס, תכנון ועבודה מאומצת והובילה את בנייתו של משכן דוידסון לתיאטרון.

אנחנו מודים למשפחת דוידסון מאנגליה על תרומתם הנדיבה לבניית משכן תיאטרון דוידסון. בזכותם נפתח עשור חדש, עם עתיד יצירתי ופורה לתיאטרון הקרון וליצירה איכותית לילדים בירושלים ובארץ.

 

משכן תיאטרון דוידסון הוקם הודות לתרומתה הנדיבה של משפחת דוידסון:

MAXINE DAVIDSON

GERALD & SIMONE DAVIDSON

JACK & REBECCA DAVIDSON

ISAAC DAVIDSON

TOBIAS KAY

DOUGLAS KAY

 

כתבו עלינו : 
קול העיר
 YNET