פרס מפעל חיים לדליה יפה מעין | תיאטרון הקרון

פרס מפעל חיים לדליה יפה מעין

הנהלת אסיטז' ישראל החליטה להעניק פרס מפעל חיים לשנת 2018 לדליה יפה מעיין, מנכ"לית ומנהלת אומנותית של תיאטרון הקרון,  על 30 שנות עשייה בתחום תיאטרון ילדים.

"הפרס מוענק לאישיות שהקדישה בהתמדה ולאורך זמן חלק ניכר משנות חייו למען קידום ופיתוח של תחום התיאטרון לצופים צעירים, ותרם לו תרומה מיוחדת ורחבת היקף בעשייה ציבורית, במחקר, בניהול וביצירה."

דליה יפה מעיין מנכ"לית ומנהלת אמנותית של התאטרון ושל הפסטיבל  הבינלאומי לתאטרון בובות, ירושלים (1989-2018)

פעלה לקידום אמנות תאטרון הבובות האמנותי בישראל ויזמה רבות לחשוף את הקהל הצעיר בארץ ובעולם לאמנות זו.

במהלך השנים קידמה את חזון התיאטרון: תיאטרון בובות רפרטוארי אמנותי לילדים המעודד חופש יצירה, חדשנות ומצוינות של אמנים מקצועיים.

בניהולה התיאטרון הפך לייחודי בנוף תיאטרוני הילדים בארץ ומוביל בתחומו בארץ ובעולם וזוכה לפרסים רבים.

התיאטרון הפך לבית, לקהילה יוצרת רב גילאית. דליה יפה מעין טיפחה אמנים ודור המשך.

במהלך השנים קידמה מדיניות ציבורית רגישה לשונות תרבותית, שימור מגוון תרבותי, הכרה בצרכי אוכלוסיות הקהל הצעיר והכרה בתאטרון בובות כחלק מייחודיות תרבותית.

בעבודתה שמה דגש על מחקר אמנותי, תרבותי וחינוכי, כחלק מתהליך היצירה וכחלק מהתפיסה שלה אודות מקומו של התיאטרון ובמיוחד תיאטרון הבובות והתיאטרון הבינתחומי,

בפיתוח עולמו של הילד וביצירת קהל צופים מושכל ופתוח לשפות אמנותיות מסורתיות וחדשניות: מחקר של המדיה שנבחרה להצגה, של התכנים הקוגניטיביים, החינוכיים ובמיוחד האמנותיים.

מסגרות שונות ומגוונות היוו פלטפורמות לתהליכי המחקר, ההתנסות והנסייניות וסייעו ליצור קהילת אמנים סקרנית, מגוונת ובעלת שיח פנימי וחיצוני עשיר:

פרויקט "עבודות שכונה" , "ס-בובה" , "אוטובובה", "פנדורה", "שפת בובה", "קידת הבובות", "בובות ענק בשוק", "ZOOOO אין חיה כזוווו"

הוצאה לאור של הספר "חפץ לב" על תיאטרון הבובות האמנותי והקמת "החממה" ללימוד ולפיתוח פעיל של הצגות חדשניות- אלה רק חלק מהפלטפורמות הללו.

 

 

קרדיטים לסרטון:

צילום וידאו: תומר ורכזון /עריכת וידאו יפעת גבאי/בימוי: איתי בלייברג.

דליה פרס אסיטז׳